• Liga majstrov - 4. a 5.kolo

  7.februára 2018 sa uskutočnilo 4. a 5.kolo Ligy majstrov v Gymnáziu v Kráľovskom Chlmci.

  ZŠ  Čierna n/T. - ZŠ Bieľ   2 : 0; 4:0

  ZŠ  Čierna n/T. - Gymn.Kr.Chlmec 0 :3; 4: 0

  ZŠ  Čierna n/T. - ZŠ Kr.Chlmec slov. 1 : 1; 0 : 2

  Naši žiaci po 5. kole vedú vo svojej skupine.

 • Karneval

  1.februára sa konal na našej škole karneval. Žiaci 1. stupňa si dali na výbere masiek naozaj záležať. Každá maska bola výnimočná a mala svoje čaro. Po prehliadke masiek si deti zasúťažili a potom sa už zvŕtali na tanečnom parkete.

 • V Štátnom divadle v Košiciach

  22. januára sa žiaci 5. ročníkov zúčastnili na divadelnom predstavení Ronja, dcéra lúpežníka. Žiaci so zatajeným dychom  sledovali, ako Ronja a Birk zažívali nielen nevšedné dobrodružstvá v lone čistej prírody, ale spoznávali aj chyby a bolesti dospelých. Odhodlali  sa na nadľudskú úlohu - spriateliť dva znepriatelené rody.

  S krásnym umeleckým zážitkom sa vracali malí diváci domov a určite sa do ŠD radi vrátia.

 • YPSILON -slovina je hra

  V tejto súťaži Ypsilon - slovina je hra si žiaci 5. a 6. ročníkov porovnali svoje vedomosti s rovesníkmi zo všetkých základných škôl v rámci Slovenska. Náš žiak 5.B triedy Mark Takáč sa umiestnil na peknom 3.mieste. Blahoželáme!

 • Mini a Midivolejbal

  17.januára 2018 sa uskutočnila súťaž Mini a Midivolejbal chlapcov.

  Po 2.kole v Minivolejbale sú naši žiaci na 1.mieste a v Midivolejbale na 2.mieste.

   

  19.januára 2018 sa uskutočnila súťaž Mini a Midivolejbal dievčat.

  Po 2.kole v Minivolejbale sú naše žiačky na 1.mieste a v Midivolejbale na 3.mieste.

 • Vianočná akadémia

  Posledný školský deň pred vianočnými prázdninami, ponúkol žiakom a našim učiteľom, možnosť na chvíľu sa zastaviť a naladiť sa na vianočnú nôtu. V priebehu kultúrneho programu žiaci predviedli svoje schopnosti, nadanie aj talent. Každé vystúpenie bolo jedinečné, odmenené búrlivým potleskom.

 • Vianočný pohár - V.Trakany

  15.decembra 2017 sa uskutočnil vianočný pohár vo futbale vo Veľkých Trakanoch.

  ZŠ Čn/T - ZŠ Bieľ 4 : 0, ZŠ Čn/T - ZŠ V.Trakany 1 : 0, ZŠ Čn/T - ZŠsVJM Čn/T 2 : 1

  Naši žiaci obsadili 1.miesto.

 • Liga majstrov - 3.kolo

  13.decembra 2017 sa uskutočnilo 3.kolo Ligy majstrov.

  ZŠ Čn/T - ZŠ Bieľ 6:1, 6:4;

  ZŠ Čn/T - Gymnázium Kr.Chlmec 4:1, 3:3

  ZŠ Čn/T - ZŠ Kr.Chlmec slov. 3:0, 4:2

  Po 3.kole naši žiaci vedú vo svojej skupine.

 • Mikuláš

  7.decembra navštívil našu školu Mikuláš. Najväčšiu radosť zo vzácnej návštevy mali žiaci prvého stupňa, ktorí ho privítali veselými pesničkami a básňami. Mikulášov kôš bol plný dobrôt, ktorými obdaroval aj žiakov druhého stupňa.

 • Vybíjaná - okresné kolo

  29.novembra 2017 sa uskutočnilo okresné kolo vo vybíjanej.

  ZŠ Čn/T - ZŠ Pribinova TV 4 : 8, ZŠ Čn/T - ZŠ Streda n/B. 7 : 8, ZŠ Čn/T - ZŠ M.R.Štefánika TV 7 : 9, ZŠ Čn/T - ZŠ Kuzmice 13 : 4

  Naši žiaci obsadili 4.miesto.

 • Liga majstrov - Veľké Kapušany - 1.kolo

  14.novembra 2017 sa naši žiaci zúčastnili 1.kola súťaže Ligy majstrov vo Veľkých Kapušanoch.

  ZŠ Čn/T - ZŠ Bieľ 0 : 0, ZŠ Čn/T - Gymnázium 3 : 0, ZŠ Čn/T - ZŠ Kr.Chl.slov. 5 : 3

  Finále - ZŠ Čn/T - ZŠ Veľké Slemence 10 : 0

 • Stolný tenis

  27.októbra 2017 sa uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise v Trebišove. Naši žiaci obsadili 5.miesto.

 • Aktualizácia tlačív

  Vážení rodičia k dispozícii na stránke školy je tlačivo - žiadosť o uvoľnenie žiaka z vyučovania.

  TU: Ziadosti_o_uvolnenie_ziaka_-_tlacivo.pdf​​​​​​​

 • Pozdravy

  Naši malí žiaci sa zapojili do výzvy pani ministerky na tvorbu vianočných a novoročných pozdravov. Z množstva pekných pozdravov, ktoré vyrobili žiaci 1. - 3. ročníka , sme vybrali štyri  a zaslali pani ministerke. Určite sa jej budú páčiť.

 • Vianočné pozdravy

   Každého z nás poteší, keď dostane pekný vianočný pozdrav. Preto sme sa dohodli s kolegyňami zo ZŠ v Duchcove,že si navzájom zašleme vianočné pohľadnice, ktoré naši žiaci vyrobia. Takto sme si vymenili skoro 500 pohľadníc a pozdravov. Všetky boli krásne . Ak chcete vidieť, aké pozdravy nám zaslali žiaci z Duchcova, môžete si ich pozrieť v školskej jedálni.

 • Vianočná zbierka UNICEF 2017

  Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do tradičnej Vianočnej zbierky UNICEF, cieľom ktorej je  pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy, akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán. Žiaci a pedagógovia finančným príspevkom za Vianočnú pohľadnicu prispeli do verejnej zbierky celkovou sumou 110 €. Ďakujeme.

 • Pasovanie prvákov

  1. decembra nastal pre našich prváčikov veľký deň. Boli pasovaní pani riaditeľkou do Cechu žiackeho. Najskôr však museli preukázať svoju pripravenosť na školu v oblasti slovenského jazyka, matematiky, hudobnej a telesnej výchovy. Úlohy, ktoré museli zvládnuť, im pripravili naši šikovní deviataci. Ako odmenu  za splnené úlohy dostali naši žiačikovia pasovací dekrét, peknú knižku a sladkosť.

  Vitajte v našej škole !

 • Všetkovedko

  Koncom novembra prebehol medzi žiakmi 2.-5. ročníka veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími pod názvom Všetkovedko. Testovania sa zúčastnilo 41 žiakov. Zmerali si sily v oblasti vlastivedy, prírodovedy, slovenčiny, matematiky, hudobnej a výtvarnej výchovy, informatiky a dopravnej výchovy. Najlepší z nich získajú titul Všetkovedko a ostatní titul Všetkovedkov učeň a k tomu aj vecné ceny. Výsledky sa dozvieme pred Vianocami.

 • Olympiáda zo SLOVENSKÉHO JAZYKA

  Dňa 29.11.2017 sa žiačka 9.A triedy Fatima Szabóová zúčastnila okresného kola OLYMPIÁDY zo SLOVENSKÉHO JAZYKA, kde úspešne reprezentovala našu školu. Obsadila 2.miesto. Blahoželáme!

 • Testovanie T5 -2017

  Testovanie žiakov 5. ročníka sa uskutočnilo dňa 22.novembra 2017. Testovali sa vedomosti z predmetov matematika a slovenský jazyk. Testovania sa zúčastnilo 32 žiakov. Výsledky budú k dispozícii v mesiaci január 2018.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Školská 3, 076 43 Čierna nad Tisou
 • +421 56 63 50 509

Fotogaléria